AUTOBUSEM Z PRAHY NA ADVENTNÍ VÁNOČNÍ TRHY DO DRÁŽĎAN A LODÍ NA ROZSVÍCENÉ ZAHRADY PILLNITZ

LODNÍ LÍSTKY ZAKOUPÍTE ZDE

Ve vzduchu už ucítíte vůně pečených kaštanů, horkého svařáku a sladké vůně cukroví? To může znamenat jen jediné – Vánoce jsou za dveřmi. Je čas vytáhnout zimní kabáty, vlněné ponožky a své oblíbené rukavice. Těšit se můžete na atmosféru vánočních trhů a nákupy vánočních dárků pro své blízké.

Vydejte se s námi autobusem z Prahy na proslavený trh Striezelmarkt v Drážďanech, který se zde koná už od roku 1434! Okolo 10. hodiny přijedete do centra Drážďan, kde Vám nastane individuální volno k originálním vánočním nákupům (nákupní galerie Altmarkt Galerie, PRIMARK, Karstadt, atd.), či návštěvě slavných drážďanských muzeí a galerií. Zájemci o galerie a muzea si nenechají ujít nejbohatší klenotnici Evropy na zámku, obrazárnu ve Zwingeru, expozici porcelánu z doby Augusta Silného, moderní umění v Albertině atd.

Nesmíte minout ani dobře skrytý středověký trh na nádvoří Stallhof, kde prodejci v kostýmech nabízejí pouze kvalitní řemeslné výrobky. U jednoho z mnoha voňavých stánků zkuste ochutnat štolu – tradiční místní pochutinu v jejímž pečení místní pekaři soutěží. Poetickou atmosféru najdete na nádvoří luxusního hotelu Taschenbergpalais, kde se každoročně objeví zajímavě nasvícené kluziště s možností vypůjčení bruslí. Na děti ale čeká i řada kolotočů a dílniček. Za nejlepšími fotografiemi můžete vystoupit na věž kostelu Frauenkirche, odkud se Vám naskytne panoramatický výhled na historické jádro města.

A to nejlepší přijde odpoledne, kdy v 15:00 hodin přeplujete na vánočně vyzdobené a vyhřáté lodi z Drážďan do rozsvícených zámeckých zahrad na zámek Pillnitz. Během plavby Vás bude doprovázet průvodce, na lodi Vás čeká drážďanská štola a svařené víno na zahřátí. Na zámku Pillnitz Vás čekají rozsvícené vánoční zámecké zahrady, které se promění v zářící pohádkovou krajinu s dechberoucí hrou světel, působivou architekturou a světelnými postavami ve dvoukilometrové okružní stezce.

Tisíce animovaných světelných bodů za zvuku dokonale vyladěné melodie vzbuzují iluzi pohyblivého oslnivého obrazového motivu. Ve vánoční zahradě svítí nespočet malých světelných diod ve formě 20 metrů dlouhého tunelu, člověk má tak "hvězdnou oblohu" téměř na dosah. Výsledná magická atmosféra vyzařuje klid, který na běžných vánočních trzích nenajdete. Do vánočních motivů bude dokonce ve svém skleníku zahalena legendární 230 let stará kamélie.

Na cestě fantazijním světem se můžete i občerstvit, ať už svařeným vínem, palačinkami nebo tradičním bratwurstem. Na závěr se mohou návštěvníci zahřát u praskajícího ohně nebo si zabruslit na velkém kluzišti u hlavního vchodu do areálu Christmas Garden (na mapě Alte Wache).

Zpáteční cesta ze zámku Pillnitz do Prahy je zajištěna v 18:30 hodin autobusem.

ADVENTNÍ PROGRAM - AUTOBUSEM Z PRAHY DO DRÁŽĎAN A PLAVBA NA ZÁMEK PILLNITZ

08:00 hod. odjezd autobusem z Prahy (Florenc, u západního vstupu) na vánoční trhy do Drážďan
10:00 hod. příjezd autobusem do Drážďan
10:00 - 15:00 hod. osobní volno na nakupování dárků a navštívení vánočních trhů v Drážďanech
15:00 hod. přejezd lodí z Drážďan do rozsvícených zámeckých zahrad Pillnitz
16:30 hod. připlutí lodí do rozsvícených zámeckých zahrad Pillnitz, individuální prohlídka zámeckých zahrad
18:30 hod. odjezd autobusem ze zámku Pillnitz zpět do ČR
20:00 hod. návrat autobusem do Prahy Florenc

TERMÍNY PLAVEB 2021

27.11., 4.12., 11.12., 12.12., 18.12.

Cena zahrnuje: pro 1 osobu autobusovou dopravu z Prahy do Drážďan, plavbu lodí z Drážďan na zámek Pillnitz, autobusovou dopravu z Pillnitz do Prahy, svařené víno a štola na lodi, služby průvodce.

- cena nezahrnuje vstup do zámeckých zahrad Pillnitz, zlevněné vstupné bude průvodce vybírat na lodi cestou z Drážďan na zámek Pillnitz 17,50 € / 1 osoba

Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.