ZÁŽITKOVÉ PLAVBY V ROCE 2024

VINAŘSKÝ PARNÍK S DEGUSTACÍ 8 DRUHŮ VÍN - ÚSTÍ N.L. - ROUDNICE N.L. -

Jako v předchozí sezoně jsme si pro Vás opět připravili historický kolesový parník Labe, který bude přednostně nasazován na Vinařské plavby z Ústí nad Labem do Roudnice nad Labem a zpět. Parník se po více jak 25 letech vrátil do České republiky a téměř po 40 letech na řeku Labe, neboť plul původně hlavně po Vltavě v Praze.
Parníkem poplujete krajinou vinic v nejatraktivnější části Českého středohoří s tradicí pěstování vína od dob Karla IV. Stačí zvolit termín a pak už se jen těšit – osobně nebo třeba z radosti přátel, které obdarujete krásným lodním lístkem na báječný výlet.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

MĚSTO S NÁDHERNÍMI PAMÁTKAMI- DRÁŽĎANY -

Romantická plavba lodí skalním kaňonem Českosaského Švýcarska, labskými zátokami, pod hradem Königstein, origimísty, která již v roce 1831 obdivoval i Hans Christian Andersen. Proplujeme historickou Pirnou, krajinou vinic, k malebnému zámku Pilnitz. Poplujete pod památnými mosty starého města a přistaneme v srdci Drážďan u vyhládkových Labských tersa, v těsné blízkosti Frauenkirche a světoznámé galerie Zwinger. Při zpáteční plavbě, za doprovodu živé hudby absolvujeme ochutnávku německých vín a večeři na lodi.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

NEJVĚTŠÍ NEDOBYTNÁ PEVNOST V EVROPĚ- KÖNIGSTEIN -

Nejstarší písemná zmínka o hradu na hoře Königstein je z roku 1233 v listě českého krále Váslava I., který hrad založil. Dříve středověký hrad patřil k Českému království. Jedna z největších horských pevností v Ebropě leží uprostřed Labských pískovců. V Königsteinu je zastávka na prohlídku majestátné pevnosti těsně spjaté s českou historií. V areálu se nachází více jak 30 budov. Mezi nejzajímavější patří dům s nejhlubší německou studnou a technickým zařízením na čerpání vody, nejstarší kostel v sasku a nejstarší dochovaná německá kasárna.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

VZDUŠNÉ LÁZNĚ S LÉČIVÝMI PRAMENY - KURORT RATHEN -

Do Rathenu nesmí auta, jenom lodě, výletníci, turisté a rodiče s dětmi. Lázeňské městečko se rozkládá na obou březích Labe spojených nestarším přívozem na Labi, který je v neustálem provozu, Na levém břehu je obrovská zahradní železnice s modely měst na české i německé straně, dětský park s prolézačkami a lezeckou stěnou, zahradní pavilon s cukrárrnou a posezení při kávě. Od jezera vystoupáte k turistickému magnetu oblasti - skalní vyhlídce Bastei s torzy historického hradu a zbytky opevnění s placeným procházkovým okruhem.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

REZIDENČNÍ SÍDLO SASKÝCH KRÁLŮ - ZÁMEK PILNITZ -

Zámek Pilnitz je jedním z nejnavštěvovanějších skvostů na Labi, původně založený jako letní sidlo saského krále Augusta II. Silného pro královu milenku, krásou hraběnku Cosel. Zámecký komplex napodobuje čínský styl. Hlavní palác byl postaven dle vzoru brán do císařského paláce v Pekingu. Zámek je vyhledávaný nejen pro svou originalitu stavby a interiérů, ale návštěvníky láká také jeho oolí, především rozsáhlý zámekcý park se šesti různě koncipovanými zahradami a s velkým množstvím vzácných dřevin prezentující kolekce rostlin z celého světa.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Aktuality

Lodních lístky na sezónu 2024 v prodeji na našem e-shopu!
Předprodej lodních lístků na sezónu 2024 již zahájen na našem e-shopu! Plavba do historických Drážďan: lodní lístky ZDE Plavba na popelčin zámek Moritzb...

více

PRÁCE NA LODI - Volná pracovní místa
ČÍŠNÍK / SERVÍRKA, KUCHAŘ / KUCHAŘKA, PRŮVODCE / PRŮVODKYNĚ - Nástup možný od května. - Práce v příjemném a mladém kolektivu, pohodové a přátelské pros...

více
zobrazit všechny aktuality