Aktuality

Předprodej lodních lístků na rok 2021 na pevnost Königstein zahájen!

Předprodej lodních lístků na pevnost Königstein

Lodní lístky k zakoupení ZDE

 

Plavba lodí pro 1 osobu skalním labským kaňonem Českosaského Švýcarska až pod pevnost Königstein. Jedna z největších horských pevností v Evropě leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein. Ročně sem zavítá kolem 800 tisíc návštěvníků a tento jedinečný zážitek z návštěvy turistického cíle ve spojení s plavbou labským kaňonem nabízíme i v rámci našich programů. V Königsteinu je zastávka na prohlídku majestátné pevnosti těsně spjaté s českou historií. Skalní pevnost Königstein, která pochází z 13. století a nabízí nejen zajímavý pohled do česko-německé historie, ale také jedinečnou vyhlídku na skalní města, stolové hory a hrady Českosaského Švýcarska. V areálu se nachází více jak 30 budov. Mezi nejzajímavější patří dům s nejhlubší německou studnou a technickým zařízením na čerpání vody, nejstarší kostel v Sasku a nejstarší dochovaná německá kasárna.

PROGRAM PLAVBY DO KÖNIGSTEINU

  9:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo Nábřeží

  9:50 hod. - zastávka Hřensko (možnost nástupu cestujících), polévka na lodi během plavby

11:15 hod. - přistání lodi v Königsteinu, prohlídka pevnosti

14:30 hod. - loď odplouvá z Königsteinu, hlavní chod na lodi během plavby

16:00 hod. - zastávka Hřensko (možnost výstupu cestujících)

17:30 hod. - přistání lodi v Děčíně

Cena zahrnuje: plavbu pro 1 osobu do Königsteinu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce na lodi.

Termíny plaveb v roce 2021: 7.7., 14.7., 21.7., 28.7., 4.8., 11.8., 18.8., 25.8.2021


 


více

Gastronomické novinky pro sezónu 2021

Na sezónu 2021 jsme si pro Vás připravili zajímavé gastronomické novinky, které rozšíří a doplní sortiment na našich lodích po celý rok:

 • Místní výběrovou kávu z děčínské pražírny Caffé08.
 • Exclusivní vína z vinařství Johann Wine, Třebívlice:
  • Tři století před tím, než Bušek z Velhartic nutil Karla IV. česká vína po půnebí válet, Spytihněv II. v roce 1057 založil darovací listinou nejstarší viniční oblast v Čechách – Litoměřicko. Mnohasetletá tradice vinic v severních Čechách, Přerušovaná a znovuobnovená se zrcadlí i ve vínech vinařství Johann W.
  • Velkorysý přístup při obnově vinic, pečlivá a šetrná ruční práce i nejmodernější technologie nám dávají jedinečnou možnost znovu vychutnat víno, které se pilo naposledy před sto lety. Patronkou našeho vinařství je baronka Ulrika von Levetzow. Příběh její mladé lásky k o dvě generace staršímu Johannu W. Goethemu se odráží i v našich vínech. Svěžest a radost se snoubí se zralostí a zkušeností.
 • Design lahve a etikety vína:
  • Design lahve a etikety vytvořil pan Oldřich Kulhánek, legenda naší vrcholné grafické a ilustrátorské tvorby, který je známý zejména coby autor litografií význačných literárních děl, poštovních známek a bankovek.
  • Na etiketě je Ulrika von Levetzow, poslední láska Johanna Wolfganga Goetha. Jsou to vlastně původně její vinice. Jí bylo šestnáct let, když se v Mariánských Lázních poznala s Goethem, kterému bylo 76 let. Zde bylo její panství.

více

Vinařská plavba 2021 - do Roudnice s obědem, večerním grilováním a degustací vín

V sezoně 2020 jste možná objevili, jak je u nás v Česku krásně. Pokračujte v tom i v nadcházejícím létě . Plavba do Roudnice je plná jedinečných výhledů, výborného vína a jídla vás bude bavit. Připravili jsme pro Vás plavbu za poznáním okolí řeky Labe v její atraktivní části protékající vulkanickým Českým středohořím s tradicí pěstování vína od dob Karla IV. Regionální vína na lodi ochutnáte a informace nejen o nich podá náš osvědčený průvodce.


TERMÍNY PLAVEB 2021
10. 7., 24. 7., 31. 7., 7. 8., 21. 8. 2021 ( soboty)


STANDARDNÍ ČASOVÝ HARMONOGRAM

9:30 – vyplutí z přístaviště Ústí-Vaňov. Plavba do Velkých Žernosek, v průběhu komentované degustace poznáte nejsevernější české vinice a jejich mimořádná vína (ochutnávka 5 druhů vín)
12:00 – oběd . Servírována bude polévka a hlavní chod (obvykle vývar se zeleninou a nudlemi a vepřový řízek s bramborem)
14:05 – doplutí do Roudnice nad Labem. Prohlídka města s průvodcem, individuální volno
15:45 – odplutí z Roudnice nad Labem Na lodi si vychutnáte další paletu 5 druhů vín s doprovodným komentářem, tentokrát z produkce Roudnických sklepů
18:00 – večeře Grilování (na výběr 2 druhy salátů, vepřový nebo kuřecí steak, pečivo)
20:00 – návrat do Ústí nad Labem

Cena: 1090,- Kč/os

Cena zahrnuje: plavbu do Roudnice a zpět, průvodce, oběd – 2 chody, večeře – grilování ( 2 druhy salátů, vepřový nebo kuřecí steak), ochutnávka 10 druhů regionálních vín s komentářem

Lísky zakoupíte na našem e-shopu a rezervační lince 725 933 730.

Těšíme se na setkání na palubě!

více
zpět na úvod