Aktuality

Vyjímečná plavba na "Den otevřených dveří v Míšeňské porcelánce" dne 27.04.2024

LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE

Na bezplatnou prohlídku světového unikátu porcelánky v Míšni se vydejte lodí. Nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou z Děčína do Drážďan. Uvidíte polabské vinice i historické jádro Drážďan se všemi pamětihodnostmi, kromě parádních výhledů se ale těšte také na oběd přímo na palubě lodi.

Míšeňská manufaktura Vás dokonale seznámí s řemeslem, tradicí a kulturou stolování, nabídne ucelený pohled do historie továrny od počátku 18. století až dodnes, na vlastní oči uvidíte namáhavou výrobu porcelánu, která je především velkou ruční prací a seznámíte se s nejrůznějšími technikami výroby. V závěru prohlídky můžete navštívit zdejší vzorkovnu s dílnami a odnést si Vaši památku na Míšeň.
 
MEISSEN® dnes patří mezi přední německé luxusní značky. Její tradice sahá až do roku 1710, kdy byla v Míšni založena první evropská porcelánová manufaktura. Dnes na tuto bohatou tradici manufaktura MEISSEN® úspěšně navazuje a vytváří v jejím duchu unikátní, řemeslně a umělecky dokonale zpracované výrobky pro náročné zákazníky. Manufaktura dnes zaměstnává 800 lidí a je zastoupena prostřednictvím 300 prodejců a vlastních obchodů ve 30 zemích světa.
 

dubi-3

Celosvětové známé město proslulo díky své kvalitní porcelánce. Odtud si můžete přivést jedinečný suvenýr nebo zakoupit značkový arch, abyste doma prověřili zda servírujete na pravém pokladu po babičce. Dominantami města se spoustou zeleně a květin jsou zámek Albrechtsburg z 15. století a středověká katedrála.
 
Po prohlídce Míšeňské porcelánky návrat autobusy do Děčína, pro zájemce bude alespoň jeden autobus na zpáteční cestě zajíždět i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.
 
Celá trasa je komentovaná odborným výkladem. Během plavby je podáván dvouchodový oběd.
 • 09:00 hod. – loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo nábřeží
 • 09:50 hod. – zastávka Hřensko, oběd a ochutnávka sektů na lodi během plavby (polévka a hlavní jídlo)
 • 13:00 hod. – přistání lodi v Drážďanech, nástup do autobusu, přesun autobusem z Drážďan do Míšně k Míšeňské porcelánce
 • 13:45 hod. – příjezd autobusem k Míšeňské porcelánce
 • Jednou za rok se u příležitosti dne otevřených dveří otevírají brány výrobních prostor míšeňské porcelánce – poznejte na vlastní kůži 27.dubna 2024 práci mistrů porcelánu v archivu forem nebo ve vypalovací hale, které jsou jinak pro veřejnost nepřístupné. Vstup do výrobních prostor je v tento den zcela zdarma. Připravené budou dílničky pro děti i slevy na místní porcelán.
 • 18:00 hod. – odjezd autobusem z Míšně
 • 19:00 hod. – příjezd autobusem do Ústí. n. L. (vlakové nádraží)
 • 19:30 hod. – příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží
 
Cena lodního lístku zahrnuje: plavbu pro 1 osobu do Drážďan, autobusem z Drážďan do Míšně a zpět do ČR, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce po celý den.
 

porzellan-manufaktur-meissen

LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE

více

Plavba historickým parníkem Labe do Königsteinu na jaře 2024

Program plavby a lodní lístky k zakoupení naleznete ZDE!

Hurá na palubu! Vyplujte s námi na jednu z největších horských pevností v Evropě, která leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein.

Jedinečný zážitek z cesty historickým parníkem na největší hradní pevnost Evropy s připomínkou dávné české historie. Hrad založil v 11. století český kníže Václav I.. Samotná pevnost měří po obvodu 3,5 km a mimo možnosti prohlídek historických objektů (Bedřichův hrad, Magdalénin hrad, Dělostřelecká bouda aj.) nabízí úžasné výhledy na přírodní scenérie řeky, skal a siluetou Drážďan na jedné straně a českými horami jako jsou Sněžník nebo Růžovský vrch na druhé straně.
 
Na palubě lodi je podáván dvouchodový oběd a plavba je doprovázena komentářem průvodce. Po přistání následuje společná nebo individuální prohlídka pevnosti Königstein.
 
Návrat do ČR je zajištěn moderním autobusem do Děčína k lodnímu přístavišti, kde je možné vystoupit a nebo pokračovat až do Ústí nad Labem k hlavnímu nádraží.

01_pevnost_konigstein__(5)

 • 09:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Ústí nad Labem centrum
 • 09:50 hod. - zastávka Děčín (možnost nástupu cestujících), polévka na lodi během plavby
 • 11:30 hod. - oběd na palubě parníku
 • 13:30 hod. - přistání lodi v Königsteinu, prohlídka pevnosti
 • 18:00 hod. - odjezd autobusem z Königsteinu zpět do ČR
 • 18:45 hod. - příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží
 • 19:15 hod. - příjezd autobusem do Ústí nad Labem centrum (k Hlavnímu nádraží)

konig2

CENA LODNÍHO LÍSTKU ZAHRNUJE
 
 • plavbu pro 1 osobu do Königsteinu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce po celý den, autobusovou dopravu z Königsteinu do ČR.
Do pevnosti lze vyjít pěšky (cca 40 minut) nebo využít transferového vláčku (jednosměrně 7,- € , tam i zpět 9,- € ).
 
Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí. Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.
 
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE!
 

konig 6

více

Plavba historickým parníkem Labe do Míšně na jaře 2024

Program plavby a lodní lístky k zakoupení naleznete ZDE!

Unikátní zážitek z romantické plavby historickým kolesovým parníkem. S kulisou páry proplujeme skalním údolím Saského Švýcarska skrz historické Drážďany krajinou vinic pod míšeňský hrad Albrechtsburg, kde v centru přistaneme. Na palubě lodi je podáván dvouchodový oběd a ochutnávka 2 druhů sektu značky Bohemia. Plavba je komentovaná průvodcem a v 11:00 hod. poskytne obsluha parníku výklad fungování parního stroje a parníku.
 
Po přistání společně vystoupáme na hradní nádvoří a s průvodcem následuje společná nebo individuální prohlídka města s možností návštěvy hradu, muzea s míšeňským porcelánem, prohlídky starého města a náměstí s historickou zvonkohrou. Je také možnost navštívení místních kaváren a občerstvení, kde si můžete pochutnat na místních klobásách.
 
Návrat do ČR je zajištěn moderním autobusem po dálnici do Ústí n. Labem, kde je možné vystoupit nebo pokračovat až do Děčína k lodnímu přístavišti.

IMG-4080

PROGRAM PLAVBY DO MÍŠNĚ
 
 • 09:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo nábřeží
 • 11:00 hod. - výklad k historii parníku a fungování parního stroje
 • 11:30 hod. - hlavní jídlo na lodi během plavby
 • 14:45 hod. - přistání parníku v Míšni, komentovaná prohlídka města s průvodcem
 • 18:00 hod. - odjezd autobusem z Míšně zpět do ČR
 • 19:15 hod. - příjezd autobusem do Ústí nad Labem (k Hlavnímu nádraží)
 • 19:45 hod.: příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží
 
CENA LODNÍHO LÍSTKU ZAHRNUJE
 
 • plavbu pro 1 osobu do Míšně, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce po celý den, ochutnávka 2 druhů sektů, autobusovou dopravu z Míšně do ČR.
Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí. Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.
 
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE!

více

Lodních lístky na sezónu 2024 v prodeji na našem e-shopu!

Předprodej lodních lístků na sezónu 2024 již zahájen na našem e-shopu!

Plavba do historických Drážďan: lodní lístky ZDE

Plavba na popelčin zámek Moritzburg a do Míšně: lodní lístky ZDE

Plavba do Saských lázní Kurort Rathen: lodní lístky ZDE

Plavba TOP Saské Švýcarsko: lodní lístky ZDE

Plavba na zámek Pillnitz: lodní lístky ZDE

 

 

více
zpět na úvod