Plavba labským kaňonem do Míšně s programem a prohlídkou Popelčina zámku Moritzburg při zpáteční cestě autobusem. Míšeň

Vyplujte s námi vstříc novým zážitkům a nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou z Děčína do Míšně. Uvidíte polabské a míšeňské vinice i historické jádro Drážďan se všemi pamětihodnostmi, kromě parádních výhledů se ale těšte také na 3chodový oběd a ochutnávku sektů přímo na lodi.

Čeká Vás plavba labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein, známým skalním mostem Bastei, kolem zámku Pillnitz, krajinou vinic, mezi mosty i historickým středem Drážďan s jedinečným pohledem na památky jako zámek, Albertinum, Zwinger nebo Semprovu operu. Míšeň

Pokud jste vyrostli s hrdiny románů Karla Maye, jistě uvítáte i výhled na Radebeul a rodný kraj autora. Právě tady se zrodila nerozlučná dvojice Vinnetou a Old Shatterhand, která provázela dětství mnoha generací.. Je to malebnost Českosaského Švýcarska, která dokázala vyvolat představy o dalekém západě, jeho hrdinech a životě v prériích. Ze skal nás labský proud zanese k vinicím, kde se po staletí šlechtí saská vína. Míšeň

Plavba vede po stopách prvního českého parníku Bohemia, který vyplul do Drážďan už před 172 lety. Tento historický fakt si připomeneme zcela stylově – ochutnávkou 3 druhů sektů z produkce Bohemia Sekt.

V Míšni přistáváme ve středu města pod zámkem Albrechstburg, což představuje ideální polohu pro další poznávání zajímavostí města. Celosvětové známé město proslulo díky své kvalitní porcelánce. S ohledem na časový prostor navštívíme historické jádro města a krátce se zastavíme v továrním obchodu porcelánky. Odtud si můžete přivést jedinečný suvenýr nebo zakoupit značkový arch, abyste doma prověřili, zda servírujete na pravém pokladu po babičce.

Míšeň si projdete společně s průvodcem, a odkud pak autobusem zamíříme zpět domů. Cestou se zastavíme na zámku Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Prohlédneme si jeho okolí, zahrady i schodiště, kde Popelka ztratila svůj střevíček, návštěva interiérů v plánu není.

Po prohlídce zámku návrat autobusy do Děčína, pro zájemce bude alespoň jeden autobus na zpáteční cestě zajíždět i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.

Celá trasa je komentovaná odborným výkladem. Během plavby je podáván tříchodový oběd.

Jako perlička ke konci tohoto zážitkového dne na nás čeká zámek Moritzburg, kde byla pohádka natáčená.

Celá trasa je komentovaná odborným výkladem. Během plavby je podáván tříchodový oběd.

Míšeň

V Míšni přistáváme ve středu města pod zámkem Albrechstburg, což představuje ideální polohu pro další poznávání zajímavostí města. Celosvětové známé město proslulo díky své kvalitní porcelánce. S ohledem na časový prostor navštívíme historické jádro města a krátce se zastavíme v továrním obchodu porcelánky. Odtud si můžete přivést jedinečný suvenýr nebo zakoupit značkový arch, abyste doma prověřili zda servírujete na pravém pokladu po babičce.
Dominantami města se spoustou zeleně a květin jsou zámek Albrechtsburg z 15. století a středověká katedrála.Míšeň

Vyvrcholením cesty z Míšně bude autobusový přejezd na zámek Moritzburg. Návštěvníky obvykle nadchne vedle prohlídky pohádkového zámku s řadou zajímavostí i možnost projížďky kočárem zámeckými zahradami a kolem jezera, kde se pořádaly lodní fregaty a rekonstrukce námořních bitev.
Samotná procházka impozantním vodním mostem k zámku ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky na romantiku života šlechty, svět pohádek a princezen.

Po prohlídce zámku návrat autobusy do Děčína, pro zájemce bude alespoň jeden autobus na zpáteční cestě zajíždět i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.

zpět na úvod
Jízdní řád
Hlavní sezóna 2023
Termíny plaveb:
22.4., 20.5., 17.6., 29.7., 19.8., 23.9., 30. 9., 7.10. 2023 Moritzburg
9:00 loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo nábřeží
9:50 zastávka Hřensko, oběd a ochutnávka sektů na lodi během plavby (polévka a hlavní jídlo)
13:00 přistání lodi v Drážďanech, nástup do autobusu
13:30 příjezd autobusem na zámek Moritzburg
15:30 odjezd autobusem do Míšně
16:00 příjezd autobusem do Míšně, prohlídka města s průvodcem
18:30 odjezd autobusem z Míšně
20:00 příjezd autobusem do Ústí. n. L. (vlakové nádraží)
20:30 příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží

Cena plavby: cena 1299,-Kč/os, děti do 10 let 649,- Kč.

Cena zahrnuje: plavbu Míšně, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), ochutnávku 3 druhů sekrů, autobusovou dopravu zpět do ČR, služby průvodce

Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí.

Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.

Pro plavbu doporučujeme rezervaci spojenou s včasným zakoupením lodního lístku, termín plavby je nutno rezervovat vždy předem na našem e-shopu: www.eshoplabskaplavebni.cz.

Rezervace a info telefon
- pro jednotlivce +420 725 933 730, email: plavbymisen@seznam.cz
- pro skupiny +420 777 037 379, email: kapitan@labskaplavebni.cz

Aktuality

Volné lodní lístky na ADVENTNÍ PLAVBY 2023 na našem e-shopu
Lodní lístky k zakoupení ZDE: Adventní plavba do Königsteinu a zpět - 9.12., 17.12.2023 Adventní plavba do Drážďan, autobusem zpět - 10.12., 16.12.2023...

více

VÁNOČNÍ TŘPYTIVÉ VEČÍRKY NA PARNÍKU V DĚČÍNĚ 2023
ZAŽIJTE JEDINEČNÝ VEČER NA PARNÍKU LABE! Čeká Vás večer s živou hudbou, raut a třpytivě vyzdobená loď. Rezervovat lze jednotlivce i skupiny (je to skvělý tip na...

více

Adventní plavby 2023
Adventní plavby 2023 již v prodeji na našem e-shopu ZDE...

více
zobrazit všechny aktuality