Plavba na zámek Pillnitz

Zámek Pillnitz je jedním z nejnavštěvovanějších skvostů na Labi, původně založený jako letní sídlo saského krále Augusta II. Silného pro královu milenku, krásnou hraběnku Cosel. Zámecký komplex napodobuje čínský styl. Hlavní palác byl postaven dle vzoru brán do císařského paláce v Pekingu. Tento styl byl především v 18. století velice populární a měl ztělesňovat kultivovaný a civilizovaný čínský svět.

Zámek je vyhledávaný nejen pro svou originalitu stavby a interiérů , ale návštěvníky láká také jeho okolí, především rozsáhlý zámecký park se šesti různě koncipovanými zahradami a s velkým množstvím vzácných dřevin prezentující kolekce rostlin z celého světa. Mezi zdejší rostlinné poklady patří množství starých cenných stromů a ve zdejším obřím skleníku je k vidění i 12 m vysoká kamélie, která byla před 230 lety přivezena z Japonska. Kamélie kvete nejkrásněji v dubnu a pokud Pillnitz navštívíte v jarních měsících, můžete vidět její bohaté květy. Zahrada skrývá i další překvapení. Je jím 300 let starý člun, na němž se panstvo rádo plavilo po Labi. Skutečnost, že schody zámku končí přímo na břehu Labe, šlechtu přímo vybízela k tomu, aby si často dopřávala oblíbené lodních výlety.

Program plavby:
9:00 Vyplutí z Děčína
9:50 Zastávka Hřensko
12:15 Připlutí do Pillnitz, prohlídka zámku a zahrad, kde najdete i nejstarší dochovanou kamélii na světě
( 230 let), během plavby je přítomen průvodce
15:30 odplutí z Pillnitz, večeře
19:30 Zastávka Hřensko
21:00 Připlutí do Děčína

Termíny plaveb 2019:
28.4.,4.5.,11.5.,26.5. (jarní zahrady a rozkvetlá kamélie)

Ostatní termíny pro kolektivy dle dohody 1.4. - 30.11. 2019
Cena:
dospělý 1850,- Kč, děti do 10ti let 489,- Kč

Cena zahrnuje: plavbu do Pillnitz, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), dvouchodovou večeři (předkrm a hlavní jídlo), služby průvodce

Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí.

Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.

Rezervace a info telefon
- pro jednotlivce +420 725 933 730, email: plavbydresden@seznam.cz
- pro skupiny +420 777 037 379, email: kapitan@labskaplavebni.cz

Aktuality

OHŇOSTROJOVÁ PLAVBA

více

NOVINKA LETOŠNÍ SEZÓNY - TOP SASKÉ ŠVÝCARKO

více

SEZÓNA 2019 - je v plném proudu! NAKUPUJTE VČAS! Více v sekci jízdní řády a ceny.

více
zobrazit všechny aktuality