PLAVBA DO SASKÝCH LÁZNÍ KURORT RATHEN

Plujte s námi na výlet labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein až do Rathenu. Do Rathenu nesmí auta, jenom lodě, výletníci, turisté a rodiče s dětmi. Lázeňské městečko se rozkládá na obou březích Labe spojených nejstarším přívozem na Labi, který je v neustálém provozu. Na levém břehu je obrovská zahradní železnice s modely měst na české i německé straně, dětský park s prolézačkami a lezeckou stěnou, zahradní pavilon s cukrárnou a posezením při kávě. Od přívozu vede krásná procházková stezka zakončená lázeňskou vyhlídkou s hudebním parkem trvale hrajícím k pohledu na amfiteátr skal. Na pravém břehu projdete kolem stylových hotelů a penzionů pěší zónou plnou cukráren a obchůdků se suvenýry a dárkovými předměty.TERMÍNY PLAVEB DO KURORT RATHEN 2020

1.5., 30.5., 6.6, 13.6., 21.6., 6.7., 7.7., 9.7., 16.7., 17.7., 23.7., 24.7., 29.7., 30.7., 5.8., 6.8., 12.8., 13.8., 19.8., 20.8., 26.8., 27.8.

PROGRAM PLAVBY DO KURORT RATHEN

09:00 hod. loď odplouvá z přístaviště Děčín,
Smetanovo Nábřeží
09:50 hod. zastávka Hřensko
oběd na lodi během plavby
11:30 hod. přistání lodi v Kurort Rathen,
prohlídka města, zahradní
železnice, skal. divadlo, Amselsee
17:30 hod. loď odplouvá z Kurort Rathen
večeře na lodi během plavby
21:00 hod. přistání lodi v Děčíně

CENA za plavbu je 1.780,- Kč za osobu do Kurort Rathen a zpět.
Dětská cena do 10 let 489,- Kč, kočárek nebo kolo 100,- Kč
Cena zahrnuje: plavbu do Kurort Rathen, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), dvouchodovou večeři
(předkrm a hlavní jídlo), služby průvodce.
Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi.
Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře
lodního provozu a počasí.
Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující
zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.
Pro plavbu doporučujeme rezervaci spojenou s včasným zakoupením lodního lístku.NEJZNÁMĚJŠÍ TURISTICKÉ CÍLE V KURORT RATHEN


SKALNÍ VYHLÍDKA - Bastei


Od jezera vystoupáme k turistickému magnetu oblasti – skalní vyhlídce Bastei s torzy historického hradu a zbytky opevnění s placeným procházkovým okruhem. Na samotném vrcholu se nachází mnoho úchvatných skalních vyhlídek a rozsáhlý komplex stravovacích zařízení od bufetu až po restauraci nejvyšší cenové kategorie. Při západu slunce sestoupíme k přístavišti ke zpáteční cestě lodí. A kdo by se bál ze zdravotních důvodů pěší túry, může využít místní dopravy, kterou se dostanete až přímo k vyhlídce. Most je téměř 210 metrů nad hladinou řeky Labe, které je v těchto místech kolem 110 m.n.m. Nachází se zde přírodní rezervace Naturschutzgebiet Bastei, která má rozlohu okolo 800 hektarů, byla ustanovena v roce 1938 a je nejstarší v Saském Švýcarsku.AMSELSEE - Kosí jezero


Pěší zóna ústí do lesního údolí s rybárnou nabízející čerstvě uzené pstruhy z domácího chovu a pokračuje k lesnímu jezeru Amselsee s možností zapůjčení lodiček k projížďce pod množstvích bizardních skalních vrcholů.

Amselsee, neboli Kosí jezero, patří k vyhledávaným turistickým cílům návštěvníků lázeňského městečka Kurort Rathen. Nachází se v jeho městské části Niederrathen. Vzniklo vybudováním přehrady na Zeleném potoce. Nejprve sloužilo k výrobě ledu a později i k chovu ryb. Příjemné místo obklopené krásnou přírodou nabízí poklidnou atmosféru a plavby po jezeře na veslici či oblíbeném šlapadle. Vaše plavidlo bude míjet malebné přírodní scenérie a nabídne se vám pěkný pohled na okolní skalní útvary. Jsou pojmenované podle toho, co svým tvarem připomínají například Strážce dolu, Velkou husu, Beránka či třeba Čapí hnízdo. Švýcarsku.


SKALNÍ DIVADLO - Felsenbühne Rathen


V blízkosti jezera se nachází výjimečné skalní přírodní divadlo pro 2000 osob s trvalým repertoárem od příběhů Karla Maye s živými zvířaty v odpoledních hodinách až po večerní představení divadelní klasiky s mnoha světelnými a zvukovými efekty v odrazech skal. Divadlo bylo zřízeno již v roce 1936.


MODELOVÁ ŽELEZNICE - Eisenbahnwelten


Uprostřed malebného Saského Švýcarska se nachází v Kurort Rathen jedna z největších soukromých zahradních modelových železnic v Evropě v měřítku 1:22,5. Na 7500 m 2 a 4600 m dlouhých kolejích se prezentuje nejdelší „LGB“ - železniční dráha na světě. Přes 2 roky pracovala rodina Hanisch a její zaměstnanci s obrovskou pílí a s nasazením místních firem na tom, aby z jedné zarostlé louky vyrostl originální obraz krajiny s 300 tunami pískovce.

Najdete zde zmenšeniny známých železničních tras Saska, jako např. Lößnitzdackel, Kirnitzschtalbahn, Müglitztalbahn, stejně jako úzkokolejka Freital-Hainsberg-Kippsdorf a mnoho dalších. Tyto železniční trasy jsou umístěny do malebné miniaturní krajiny spolu s nejznámějšími budovami regionu, jako například Konigstein, zámek Moritzburg a nebo kostel Frauenkurche.


TERASA ZVUKŮ - Klangterrase


Pod širým nebem se tu návštěvníkovi naskýtá zvláštní hudební zážitek ve více dimensionálním stereozvuku. Terasa zvuků leží přímo na levém břehu Labe a nabízí úžasný výhled na část Oberrathen s jeho hradem a jedinečné skalní kulisy masívu Bastaje.


SVÍTÍCÍ KAŠNA - Lichterbrunnen


Vystavěním tzv. Svítící kašny v letech 2003/2004 vznikla pro návštěvníky vedle „Zvukové terasy“ (Klangterrasse) další zajímavost. V době od Velikonoc do konce října můžete denně mezi 21.00 a 22.00 hod. shlédnout souhrn hudby, vody a barevného světla v panoráma Saského Švýcarska. Se setměním vystřídá „Svítící kašna“ „Zvukovou terasu“. Z reproduktorů uprostřed kašny se ozvou hudební skladby „Echo“, „Řeka“ a „Hory“. V kruhově seřazených světelných bodech se pohybují barevně osvětlené fontánky v rytmu hudby.


RODODENDRONOVÝ PARK


Rododendronový park na „Malé Bastaji“ je klenotem, který je nutné shlédnout. Na plošině „Malé Bastaje“ začal hrabě von der Recke vedle zemědělství kolem roku 1870 také s vysazováním cizokrajných dřevin. Vedle vzácných listnatých stromů, kapradin, jedné staré magnólie, exotických jehličnanů a různých kvetoucích keřů je možné obdivovat více než 28 různých druhů rododendronu. Návštěva parku se vyplatí hlavně v době květu. Jedinečná barevná plnost rododendronů, také známých jako „stromová růže“, nadchne nejen přírodní nadšence zejména v červnu a červenci. Jen několik kroků od parku se nachází vyhlídka „Malá Bastaj“, ze kterého je možný jedinečný výhled na Labské údolí a skalní krajinu v našem okolí.