Vyjímečná plavba na "Den otevřených dveří v Míšeňské porcelánce" dne 27.04.2024

LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE

Na bezplatnou prohlídku světového unikátu porcelánky v Míšni se vydejte lodí. Nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou z Děčína do Drážďan. Uvidíte polabské vinice i historické jádro Drážďan se všemi pamětihodnostmi, kromě parádních výhledů se ale těšte také na oběd přímo na palubě lodi.

Míšeňská manufaktura Vás dokonale seznámí s řemeslem, tradicí a kulturou stolování, nabídne ucelený pohled do historie továrny od počátku 18. století až dodnes, na vlastní oči uvidíte namáhavou výrobu porcelánu, která je především velkou ruční prací a seznámíte se s nejrůznějšími technikami výroby. V závěru prohlídky můžete navštívit zdejší vzorkovnu s dílnami a odnést si Vaši památku na Míšeň.
 
MEISSEN® dnes patří mezi přední německé luxusní značky. Její tradice sahá až do roku 1710, kdy byla v Míšni založena první evropská porcelánová manufaktura. Dnes na tuto bohatou tradici manufaktura MEISSEN® úspěšně navazuje a vytváří v jejím duchu unikátní, řemeslně a umělecky dokonale zpracované výrobky pro náročné zákazníky. Manufaktura dnes zaměstnává 800 lidí a je zastoupena prostřednictvím 300 prodejců a vlastních obchodů ve 30 zemích světa.
 

dubi-3

Celosvětové známé město proslulo díky své kvalitní porcelánce. Odtud si můžete přivést jedinečný suvenýr nebo zakoupit značkový arch, abyste doma prověřili zda servírujete na pravém pokladu po babičce. Dominantami města se spoustou zeleně a květin jsou zámek Albrechtsburg z 15. století a středověká katedrála.
 
Po prohlídce Míšeňské porcelánky návrat autobusy do Děčína, pro zájemce bude alespoň jeden autobus na zpáteční cestě zajíždět i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.
 
Celá trasa je komentovaná odborným výkladem. Během plavby je podáván dvouchodový oběd.
  • 09:00 hod. – loď odplouvá z přístaviště Děčín, Smetanovo nábřeží
  • 09:50 hod. – zastávka Hřensko, oběd a ochutnávka sektů na lodi během plavby (polévka a hlavní jídlo)
  • 13:00 hod. – přistání lodi v Drážďanech, nástup do autobusu, přesun autobusem z Drážďan do Míšně k Míšeňské porcelánce
  • 13:45 hod. – příjezd autobusem k Míšeňské porcelánce
  • Jednou za rok se u příležitosti dne otevřených dveří otevírají brány výrobních prostor míšeňské porcelánce – poznejte na vlastní kůži 27.dubna 2024 práci mistrů porcelánu v archivu forem nebo ve vypalovací hale, které jsou jinak pro veřejnost nepřístupné. Vstup do výrobních prostor je v tento den zcela zdarma. Připravené budou dílničky pro děti i slevy na místní porcelán.
  • 18:00 hod. – odjezd autobusem z Míšně
  • 19:00 hod. – příjezd autobusem do Ústí. n. L. (vlakové nádraží)
  • 19:30 hod. – příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží
 
Cena lodního lístku zahrnuje: plavbu pro 1 osobu do Drážďan, autobusem z Drážďan do Míšně a zpět do ČR, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce po celý den.
 

porzellan-manufaktur-meissen

LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE

zpět na úvod
Aktuality

PRÁCE NA LODI - Volná pracovní místa
ČÍŠNÍK / SERVÍRKA, KUCHAŘ / KUCHAŘKA, PRŮVODCE / PRŮVODKYNĚ - Nástup možný od května. - Práce v příjemném a mladém kolektivu, pohodové a přátelské pros...

více

Vyjímečná plavba na "Den otevřených dveří v Míšeňské porcelánce" dne 27.04.2024
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE Na bezplatnou prohlídku světového unikátu porcelánky v Míšni se vydejte lodí. Nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou...

více

Plavba historickým parníkem Labe do Königsteinu na jaře 2024
Program plavby a lodní lístky k zakoupení naleznete ZDE! Hurá na palubu! Vyplujte s námi na jednu z největších horských pevností v Evropě, která leží uprostřed L...

více
zobrazit všechny aktuality