Plavba historickým parníkem Labe do Königsteinu na jaře 2024

Program plavby a lodní lístky k zakoupení naleznete ZDE!

Hurá na palubu! Vyplujte s námi na jednu z největších horských pevností v Evropě, která leží uprostřed Labských pískovců na stolové hoře Königstein.

Jedinečný zážitek z cesty historickým parníkem na největší hradní pevnost Evropy s připomínkou dávné české historie. Hrad založil v 11. století český kníže Václav I.. Samotná pevnost měří po obvodu 3,5 km a mimo možnosti prohlídek historických objektů (Bedřichův hrad, Magdalénin hrad, Dělostřelecká bouda aj.) nabízí úžasné výhledy na přírodní scenérie řeky, skal a siluetou Drážďan na jedné straně a českými horami jako jsou Sněžník nebo Růžovský vrch na druhé straně.
 
Na palubě lodi je podáván dvouchodový oběd a plavba je doprovázena komentářem průvodce. Po přistání následuje společná nebo individuální prohlídka pevnosti Königstein.
 
Návrat do ČR je zajištěn moderním autobusem do Děčína k lodnímu přístavišti, kde je možné vystoupit a nebo pokračovat až do Ústí nad Labem k hlavnímu nádraží.

01_pevnost_konigstein__(5)

  • 09:00 hod. - loď odplouvá z přístaviště Ústí nad Labem centrum
  • 09:50 hod. - zastávka Děčín (možnost nástupu cestujících), polévka na lodi během plavby
  • 11:30 hod. - oběd na palubě parníku
  • 13:30 hod. - přistání lodi v Königsteinu, prohlídka pevnosti
  • 18:00 hod. - odjezd autobusem z Königsteinu zpět do ČR
  • 18:45 hod. - příjezd autobusem do Děčína, Smetanovo nábřeží
  • 19:15 hod. - příjezd autobusem do Ústí nad Labem centrum (k Hlavnímu nádraží)

konig2

CENA LODNÍHO LÍSTKU ZAHRNUJE
 
  • plavbu pro 1 osobu do Königsteinu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), služby průvodce po celý den, autobusovou dopravu z Königsteinu do ČR.
Do pevnosti lze vyjít pěšky (cca 40 minut) nebo využít transferového vláčku (jednosměrně 7,- € , tam i zpět 9,- € ).
 
Nastupování na loď v Děčíně je možné cca 30 minut před vyplutím lodi v závislosti na pokynech posádky lodi. Délka plavby lodi a dodržení jízdního řádu plavby je závislé na plavebních podmínkách daného dne tj. míře lodního provozu a počasí. Počet cestujících během plavby je omezen tak, aby v případě méně příznivého počasí měl každý cestující zajištěno kryté místo v prostorách restaurace.
 
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE!
 

konig 6

zpět na úvod
Aktuality

PRÁCE NA LODI - Volná pracovní místa
ČÍŠNÍK / SERVÍRKA, KUCHAŘ / KUCHAŘKA, PRŮVODCE / PRŮVODKYNĚ - Nástup možný od května. - Práce v příjemném a mladém kolektivu, pohodové a přátelské pros...

více

Vyjímečná plavba na "Den otevřených dveří v Míšeňské porcelánce" dne 27.04.2024
LODNÍ LÍSTKY K ZAKOUPENÍ ZDE Na bezplatnou prohlídku světového unikátu porcelánky v Míšni se vydejte lodí. Nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou...

více

Plavba historickým parníkem Labe do Königsteinu na jaře 2024
Program plavby a lodní lístky k zakoupení naleznete ZDE! Hurá na palubu! Vyplujte s námi na jednu z největších horských pevností v Evropě, která leží uprostřed L...

více
zobrazit všechny aktuality