Plavba do Míšně na den otevřených dveří v porcelánce 24.4.2020

Na bezplatnou prohlídku světového unikátu porcelánky v Míšni se vydejte lodí. Nechte se okouzlit krajinou, která lemuje Labe cestou z Děčína do Míšně. Uvidíte polabské a míšeňské vinice i historické jádro Drážďan se všemi pamětihodnostmi, kromě parádních výhledů se ale těšte také na oběd a ochutnávku sektů přímo na lodi.

Jednou za rok se u příležitosti dne otevřených dveří otevírají brány výrobních prostor míšeňské porcelánce – poznejte na vlastní kůži 24. dubna 2020 práci mistrů porcelánu v archivu forem nebo ve vypalovací hale, které jsou jinak pro veřejnost nepřístupné. Vstup do výrobních prostor je v tento den zcela zdarma! Připravené budou dílničky pro děti i slevy na místní porcelán. 

Celosvětové známé město proslulo díky své kvalitní porcelánce. Odtud si můžete přivést jedinečný suvenýr nebo zakoupit značkový arch, abyste doma prověřili zda servírujete na pravém pokladu po babičce.
Dominantami města se spoustou zeleně a květin jsou zámek Albrechtsburg z 15. století a středověká katedrála.

Termín plavby je pátek 24. 4. 2020

Časový harmonogram

  • 8:00h zahájení nástupu na loď
  • 8:30h vyplutí z Děčína
  • 14:00h připlutí do Míšně, přejezd autobusem do Míšeňské porcelánky, zde exkurze a individuální program
  • 18:00h odjezd autobusem z Míšně
  • 20:00h příjezd autobusu do Ústí nad Labem 
  • 20:30h příjezd do Děčína

Cena: 2080,-/osoba

Informace a rezervace:

Tel: +420 725 933 730
Email: plavbydresden@seznam.cz

 

Míšeňská manufaktura Vás dokonale seznámí s řemeslem, tradicí a kulturou stolování, nabídne ucelený pohled do historie továrny od počátku 18. století až dodnes, na vlastní oči uvidíte namáhavou výrobu porcelánu, která je především velkou ruční prací a seznámíte se s nejrůznějšími technikami výroby. V závěru prohlídky můžete navštívit zdejší vzorkovnu s dílnami a odnést si Vaši památku na Míšeň.

MEISSEN® dnes patří mezi z přední německé luxusní značky. Její tradice sahá až do roku 1710, kdy byla v Míšni založena první evropská porcelánová manufaktura. Dnes na tuto bohatou tradici manufaktura MEISSEN® úspěšně navazuje a vytváří v jejím duchu unikátní, řemeslně a umělecky dokonale zpracované výrobky pro náročné zákazníky. Manufaktura dnes zaměstnává 800 lidí a je zastoupena prostřednictvím 300 prodejců a vlastních obchodů ve 30 zemích světa.

zpět na úvod